CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

Ses Yalıtımı

Eğer bu ses dalgası gelişigüzel davranıyorsa, ya da diğer bir deyişle istenmeyen bir ses ise bu “gürültü” olarak anılmaktadır. İnsan sağlığı ve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, bedensel ve psikolojik hasarlara yol açmaktadır. Diğer taraftan bireyin iş verimi düşürerek ekonomik hayatı olumsuz etkilemektedir.

Etkili bir "Ses Yalıtımı" ile kontrol altına alınabilen bir olumsuzluktur. "Ses Yalıtımı" (Gürültü Kontrolü) gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar.

Özellikle konut, okul, hastane gibi gürültüye hassas yapılar için yapı elemanlarının ses geçiş kaybı değerlerinin belli limitlerde olması zorunludur. Keops Yapı, yapı akustiği açısından en doğru stratejinin mimari tasarım aşamasında gürültü kontrolünü hesaba katan bir yaklaşımı önerir. Eğer başlangıçta bu yaklaşım, ihmal edilmiş ise yine de çözümler üretilebilmektedir.

Keops Yapı, gürültüyü etkili bir şekilde aza indirmenin metodu olarak "Akustik Düzenleme" veya "Ses Yalıtımı" uygulaması yapmaktadır. Bu bağlamda "Akustik Düzenleme"de mevcut kapalı ortamda olan sesin geri yansıma süresinin kontrol altına alırken cam yünü, taş yünü, yumuşak poliüretan esaslı köpükler, melamin köpüğü, ahşap yünü gibi malzemelerle detaylı çözümler uygulamaktadır.

Diğer yandan gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları daha çok ortaya çıkmıştır. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilen Keops Yapı, sonradan meydana gelecek telafisi zor durumlarda kalmayı başlangıçta önleyebilmektedir. Yapı elemanları yüzünden ortaya çıkan gürültü miktarlarını azaltmak ihtiyaca uygun “Ses Yalıtımı” çözümleri sunabilmektedir.

TOP

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine.

I am so happy, my dear friend, so absorbed in the exquisite sense of mere tranquil existence, that I neglect my talents. I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

When, while the lovely valley teems with vapour around me, and the meridian sun strikes the upper surface of the impenetrable foliage of my trees, and but a few stray gleams steal into the inner sanctuary, I throw myself down among the tall grass by the trickling stream; and, as I lie close to the earth, a thousand unknown plants are noticed by me: when I hear the buzz of the little world among the stalks, and grow familiar with the countless indescribable forms of the insects and flies, then I feel the presence of the Almighty, who formed us in his own image.

Duis dictum tristique lacus, id placerat dolor lobortis sed. In nulla lorem, accumsan sed mollis eu, dapibus non sapien. Curabitur eu adipiscing ipsum. Mauris ut dui turpis, vel iaculis est. Morbi molestie fermentum sem quis ultricies. Mauris ac lacinia sapien. Fusce ut enim libero, vitae venenatis arcu. Cras viverra, libero a fringilla gravida, dolor enim cursus turpis, id sodales sem justo sit amet lectus. Fusce ut arcu eu metus lacinia commodo. Proin cursus ornare turpis, et faucibus ipsum egestas ut. Maecenas aliquam suscipit ante non consectetur. Etiam quis metus a dolor vehicula scelerisque.

Nam elementum consequat bibendum. Suspendisse id semper odio. Sed nec leo vel ligula cursus aliquet a nec nulla. Sed eu nulla quam. Etiam quis est ut sapien volutpat vulputate. Cras in purus quis sapien aliquam viverra et volutpat ligula. Vestibulum condimentum ultricies pharetra. Etiam dapibus cursus ligula quis iaculis. Mauris pellentesque dui quis mi fermentum elementum sodales libero consequat. Duis eu elit et dui varius bibendum. Sed interdum nisl in ante sollicitudin id facilisis tortor ullamcorper. Etiam scelerisque leo vel elit venenatis nec condimentum ipsum molestie. In hac habitasse platea dictumst. Sed quis nulla et nibh aliquam cursus vitae quis enim. Maecenas eget risus turpis.